Forum > Färdiga produktioner
Roffe H - Low Down Dog
MaxB:
Härligt att du är igång! Ditt signum finns här och det är gott!
Roffe H:
Jocke och Max B:
Verkligen kul att ni gillar "det roffiska", ska försöka ruffa till lite till om det går samt vara lite mer aktiv på Kr igen :)
Delar en ny version högst upp i tråden, där gitarren i vänster kanal ska vara lite stadigare, lite ruffigare munspel och en slags plockgitarr på slutet.
Roffe H
Plinka:
Så skönt att du är bättre och börjar bli sugen på musicerandet igen! Det låter bra! Ett fylligt arr som man tryggt vilar i och snyggt med munspel. Sångstämmorna gör att man stundvis hör ett litet bluegrass-frö tingla till!
Eddi:
Ja jag tror den andra versionen med lite stadigare gura tog hand om det jag upplevde. :D
Roffe H:
--- Citat från: Plinka skrivet 07.09.2017, 19:48:42 ---Så skönt att du är bättre och börjar bli sugen på musicerandet igen! Det låter bra! Ett fylligt arr som man tryggt vilar i och snyggt med munspel. Sångstämmorna gör att man stundvis hör ett litet bluegrass-frö tingla till!
--- Slut citat ---
Tack Plinka, ja verkligen skönt att vara tillbaks. Hör nästan på alla öron nu och så kul att du gillar...bluegrass är ju inte så dumt, även om det är bara blev ett litet frö. :D
/Roffe H
Navigering
[0] Meddelandeindex
[#] Nästa sida
[*] Föregående sida