Forum > Färdiga produktioner

BJURTE & MARRE - The R-Hole

<< < (11/16) > >>

bjurte:
Sådär !!
Eddi  "The Rocker" as The Mad Hatter...
Stort Tack.. :wub:

Är det färdigt nu tycker ni ??

Jocke:
Det här är bara så proffsigt... så duktiga ni är!  :wub: Tonläget passar dig perfekt Marre - kom ihåg vilket det är för det här gör inte ont att få höra mer av! ;-) Ursnygga gitarrer - skäm bort oss mer!^^ Eddi var också bra så klart... ;-) Den känns mycket tydligare nu än nyss... Blir lite skum bara på det där svepandet i outtro´t - hör det samman med "virveln" (eller vad det kan vara) - tycker det tar lite för stor plats från de andra instrumenten - annars är det tiptop! :)

PS. Det är nästan skamligt att den här alls legat bland halvfärdiga med tanke på vad vi andra lägger upp här...  :rolleyes:  :lol:

Asti:
Nu är Marres sång skitbra och smälter in perfekt i helheten!
Älskar partiet efter 4:27 som bryter av så snyggt.
Kanon!
/Asti t.f. Artillerist

Marruschkka:

--- Citat från: Asti skrivet 28.08.2013, 19:55:53 ---Nu är Marres sång skitbra och smälter in perfekt i helheten!
Älskar partiet efter 4:27 som bryter av så snyggt.
Kanon!
/Asti t.f. Artillerist

--- Slut citat ---

Tackar Asti, tycker oxå att senaste mixen är jättefin :rolleyes:


Eddi :wub: "Time for tea"...tack! Där satt den ju, jag visste det!!

/Marre

bjurte:

--- Citat från: Jocke skrivet 28.08.2013, 15:47:16 ---Det här är bara så proffsigt... så duktiga ni är!  :wub: Tonläget passar dig perfekt Marre - kom ihåg vilket det är för det här gör inte ont att få höra mer av! ;-) Ursnygga gitarrer - skäm bort oss mer!^^ Eddi var också bra så klart... ;-) Den känns mycket tydligare nu än nyss... Blir lite skum bara på det där svepandet i outtro´t - hör det samman med "virveln" (eller vad det kan vara) - tycker det tar lite för stor plats från de andra instrumenten - annars är det tiptop! :)

PS. Det är nästan skamligt att den här alls legat bland halvfärdiga med tanke på vad vi andra lägger upp här...  :rolleyes:  :lol:

--- Slut citat ---
Det där svepandet i outrot ?? HÄr hänger jag inte med riktigt ?? Är det något som mina skitöron inte uppfattar, eller kan du kanske vara lite mer konkret, något med trummorna eller synth-ljud ?? någon tidpunkt ??
Är det något som inte är tänkt, så ska det självfallet åtgärdas inför den slutgilltiga mixen som är på gång !! !! ;)

PS. sedan kan jag tilläga att jag numer efter påtryckningar är "Google-Chrome" Approved.. B)

Navigering

[0] Meddelandeindex

[#] Nästa sida

[*] Föregående sida

Gå till fullversion