Forum > Demolåtar

Roffe H - Vintervals (senaste versionen 130216 med nytt slut - färdig?)

<< < (3/4) > >>

Roffe H:

--- Citat från: bjurte skrivet 14.02.2013, 14:14:11 ---Gillar denna verre väldigt mycket,den är mer "på" och inte så sömnig..
Skitskönt rent ut sagt!!

--- Slut citat ---

Tack för kommentar.  :D Tycker också att denna version har lite mer "innehåll", du tyckte tidigare att den kanske var lite lång...hur blev denna? Jag kortade av den något när jag kände att jag inte hade så mycket mer att komma med.
/Roffe H

Håkan Nilsson:
Bägge versioner är så j-a fina... Har du lagt ut nåt där du spelar fiol?

bjurte:
Den är lång,men inte så att man störs..
Tror inte den ska vara längre i alla fall.

Roffe H:

--- Citat från: Håkan Nilsson skrivet 14.02.2013, 14:46:58 ---Bägge versioner är så j-a fina... Har du lagt ut nåt där du spelar fiol?

--- Slut citat ---

Yes, nu är det gjort (alldeles nyss). Ligger på färdiga "Jazz i folkviseton". Jag hade en på havfärdiga som jag missat att lägga upp som färdig, det var ju bra att du påminde mig  :wacko:...hade totalt glömt bort. :wacko: Tackar för detta!  :D
/Roffe H

Roffe H:

--- Citat från: bjurte skrivet 14.02.2013, 14:48:55 ---Den är lång,men inte så att man störs..
Tror inte den ska vara längre i alla fall.

--- Slut citat ---

Ok bjurte, tack! Det är nog vad jag tycker också.  :)
Roffe H

Navigering

[0] Meddelandeindex

[#] Nästa sida

[*] Föregående sida

Gå till fullversion