Forum > Demolåtar
equality - Träskvals
equality:
--- Citat från: Dividend skrivet 29.07.2012, 11:36:39 ---
--- Citat från: equality skrivet 28.07.2012, 01:23:41 ---Där ser man, 7/4. :unsure: Jag var ganska säker på vals här :lol: Kul att du tycker det funkar ändå. En förlängning med solo vore kanske idé ja... Tack Per!
--- Slut citat ---
"7/4", tänkte på de där konstpauserna jag upplevde. Då blir det ju "lite mer" än 3/4. :) Eller hur det nu va :)
--- Slut citat ---
OK! Trodde jag räknade helt fel vilket hade varit fullt möjligt.
mixuz:
Lite förtrollande, den här låten.. Har väl lyssnat typ 7 gånger nu..
equality:
--- Citat från: mixuz skrivet 30.07.2012, 10:57:17 ---Lite förtrollande, den här låten.. Har väl lyssnat typ 7 gånger nu..
--- Slut citat ---
Tack för den glädjande kommentaren!
Clemens:
Låter bra detta! Väldigt "equalityistiskt" . Tycker du borde samla dina alster på spoten, om du nu inte redan gjort det :unsure: Lyssnade på en tidigare version? och du har lagt om sången tror jag ( eller så har jag fel ), Nice hur som helst! :)
equality:
Tack Clemens! Har väl haft tankarna på spotten men inte kommit till
skott riktigt. Tänker mig en förlängning och några textrader i sumpen tillsammans med ett solo. Nån gång skall det väl bli en samling låtar som tål dagens ljus förhoppningsvis. Tack för spotifierande ord och råg i ryggen!
Navigering
[0] Meddelandeindex
[#] Nästa sida
[*] Föregående sida