Tusen takk for kommentarer! Beklager at det tar litt tid å få svart dere (og kommentert i deres tråder) nå om dagen, er det ikke jobbet så dukker det opp nye låter som må slaskes inn (Laffen sitter stadig hjemme med gitaren og klimprer og får akkordprogresjoner på hjernen sammen med nye grep som ingen visste fanntes), og nå i det aller siste har vi jo jobbet mot festival 17

Skönt stämningsfyllt!
Takk MaxB

Hur ska du ha det ????
Ena stunden Vår och sedan Vinter,jag har i alla fall bestämt mig för att bojkotta vintern det närmsta halvåret,MINST. 
Nämen annars är det väldigt stämmningsfullt och samma goa ljudbild.
Takk Uriah! Jo, det er en lang historie. Noe av det står i headeren.. vi lagde altså "Vår". Det var en j*vli fin dag, begynt å bli bart, ingen snø igjen, så Olav og jeg ble inpirert. Han hadde funnet noe fint på gitaren, så vi begynte der, laget akkordprogresjon, skrev tekst og slasket på melodi og annet i løpet av ettermiddag og kveld. Som vanlig ble det for meg å legge det siste av gitar, bass osv osv, miksing, litt mastering og jeg var ferdig sånn ca. kl 5.30 som vabnlig. Så jeg rakk førstebussen hjem. Da jeg kom ut kom svære snøfiller lavende ned! Våren var avlyst. Eller i alle fall utsatt på ubestemt tid! Det ble verre. Det blåste opp til snøstorm, og i løpet av noen dager var vinteren tilbake med full kraft. Vi, og de fleste vi kjenner la skylden på meg for å ha "gandet" bort våren ved å skrive "Vår". Jeg ble ridd av skyldfølelse og dårlig samviottighet i noen dager, helt til Darris kom med en liten snutt han hadde funnet på piano. Dermed ble idéen unnfanget, og i løpet av ettermiddag, kveld og natt den samme dagen ble "Vinter" til. Og som ikke det var nok, våren kom tilbake! Så nå vet du det.
Vi har forsåvidt fristet skjebnen igjen nå, Laffen og jeg kommer til å levere "Sommer" som vårt bidrag til festival 17. Håper ikke det vil påvirke værsituasjonen dramatisk... (i og for seg har vi jo nå fått høstvær med regn og vind, men...)
Riktigt riktigt fin melodi - begåvat!
Takk!!

Jeg synes selv melodien er fin, så nå er jeg livredd for at jeg selv eller andre skal finne ut at den er alt for lik noe som finnes fra før. Jeg legger ikke mye arbeid i melodi, og melodiene er sjelden klare før vi begynner å ta opp vokal. De kommer av seg selv når jeg har nødt å begynne å synge teksten oppå de akkordene vi har tenkt ut. I dette tilfellet sang jeg inn på nytt og fikk et innfall om å gå opp i steden for ned på linje 2, 3 og 3, noe som i følge meg selv gjorde susen. Første versjon var liksom korteste linje gjennom akkordprogresjonen, på en måte. (litt vanskelig å forklare)

Mjuk och fin låt! Sköna harmonier i "refrängen", men tycker sången blir lite
för återhållsam vid "No e det vinter igjen". Annars känsligt och bra sjunget.
Fint med vispar, men lite mer variation i trumspelet vore bra, särskilt när det inte är sång.
Mycket smakfulla gitarrsolon, både akustiskt och el! Kanske det senare kunde kortas ner något....
Kanske pianot kunde ha lite mindre reverb - låter lite avlägset......
Skön lyssning!
Takk Asti! Trommespillet er (som vanlig) slask. Jeg mangler en god VSTi / midibibliotek. Har planer om å kanskje anskaffe noe toontrack greier, men enn så lenge sitter jeg med sampletank og midi-editoren i reaper, og det er nok litt for tung-redigert til at det kan bli helt topp. Blir mye looping (i.e. ensformig)
Jeg korter aldri ned en gitarsolo! (Vel.. jeg gjorde det på "Sommer", men normalt ikke) Jeg kan gjerne forlenge dem!
Darris ble litt skuffet over at du synes pianoet hans er avlegs, han mener det er ganske nytt. Jeg forsøkte å si at "avlägset" kanskje betyr noe annet på svensk. Altså, jeg har ingen erfaring med å mikse piano. Nå ble det slik at vi endte opp med å bruke audioen og ikke midien, selv om jeg har midisporene lagret også. Darris sier han vanligvis har noe reverb i pianoet, og jeg har jo i tillegg kjørt lyden gjennom samme plugg som gitarene (csr hall, large2), men med litt mindre inngangsnivå. Så det ble kanskej litt mye, da. Men som sagt, jeg har ikke veldig god kjennskap til hvordan et bra piano skal høres ut.
Ok jag tänkte att jag skulkle plocka fram mitt mest kritiska öra till den här låten - det är ju lite svårt att vara kritisk till detta faktiskt eftersom helheten är så gjuten men några synpunkter kanske.
Pianot plastigt
Inte tillräckligt med bredd på låten
Bra ackelir
Bra sologura men alltför distfattig
Trönderskan klarar jag inte riktigt vijnter ijgen - kan man inte sjunga på norsk så att säga ....??? Min mest dåliga plump.
Mer liv på trummisen vill jag ha han sojmnar ju.
Sammanfarttningsvis skön låt med alltför få utstickare - man glömmer den så fort man hört den och det tycker jag är synd.
Fasen vad kritisk jag varit nu 
PS. du har en riktigt bra röst.
Takk for kommentaren Eddi!
Hva mener du med "plastig"? Det er litt plast på pianoet, men sidene er av tre. Det er en nord 88ex. Aner ikke hvilken lyd han brukte, det kan jeg finne ut. Med bredde mener du stereobildet? Vi spilte inn pianoet på stereospor, men jeg synes også det høres litt "smalt" ut. Kanskje bedre å legge pianoet i mono og dytte det litt ut til ene siden? Akk-gitarene er jo doblet opp og pannet ut, men de er kanskje så like at det ikke gir så mye breddefølelse... kanskje jeg burde fylle på her og der med flere instrument? Jeg har dessverre ingen god piano plug-in heller, så der er det også sampletank som gjelder. Her har jeg lurt på å kjøe "ivory" men jeg spiller jo ikke piano selv så den sitter litt langt inne..

Sologitaren mener jeg hadde "amplitube fender deluxe 65 stereo crunch" eller noe deromkring (samme som de andre av de siste låten jeg har lagt ut). Men jeg har spilt inn med min nye gitar isteden for den gamle stratocasteren, så det er kanskje litt annerledes. Jeg liker sololyden gaske godt, det blir fort litt for mye hvis man setter seg å ratter dist

Jeg kommer nok ALDRI til å synge på "norsk". Det blir trøndersk eller engelsk. Det får duge.

Trommisen er loopy!

Väldigt fint!
Låter norskt, kan inte förklara det mer än då. Gillar, utom möjligtvis pianoljudet som används. Låter lite för mycket Yamaha elflygel för att passa in i ljudbilden, tycker jag. Annars är det top notch!
Takk skal du ha Jay Thomas!
Det ER jo littegrann norsk. Dialekt fra ca på høyde med Østersund på kartet. (Jämtland var vel forresten Norge for noen år siden...) Vet ikke om jeg vil si at melodien er norsk, men den er kanskje det også... nå må jeg nesten lage en engelsk tekst for å teste!
Jeg begynner å forstå at jeg bør preparere midi-sporet og skaffe meg en god piano-plugin... hva bruker dere som kan dette med piano?

-Robert