Forum > Färdiga produktioner
Gurano - Moving and interruption
Jocke:
Härligt befriad från klischéer! That´s the way! :)
/Jocke
Gurano:
Tack
jugas: Kul att du gillade det hela till slut. Blev rätt nöjd själv faktiskt :D
Jocke: Man tackar - roligt att höra. Jo jag lät musiken leda mig å inte tvärtom - kanske därför den upplevs som klischéelös :)
Wernborg:
Lägg av vilken fräck låt.
Hade lyft ännu bättre utan blåsorkestern och framför allt utan "Saxofonen". En gitarr eller en icke-härmande synt istället för saxen tror jag skulle lyfta. Saxen blir för ensam och naken för att hålla på egen hand.
Och publiken. :lol:
Gurano:
Roligt att du gillar Wernborg
Hade egentligen tänkt ha gitarrer men sedan gick jag å bröt armen - så det var så här den blev :) Det duger gott åt mig B)
Ha de
Gurano
MaxB:
Jag vidhåller att till exempel saxofonen kan finputsas. Nu från en annan vinkel. I övergången mellan två toner då saxen spelas på klaviatur, kan två toner spelas samtidigt. Undvik det.
Samtidigt, föredrar jag om du har ett uppehåll mellan tonerna på flera ställen eller att du inte hänger kvar på tonerna så länge, så får saxofonisten en chans att andas. Det gör att saxofonen låter bättre, mer på riktigt. Du har fått till det på de flesta ställena men det finns några ställen två minuter in i låten som kan behöva putsas till.
Sympatier från mig till dig som brutit armen!
Navigering
[0] Meddelandeindex
[#] Nästa sida
[*] Föregående sida