Forum > Demolåtar
Dividend, Eq, Åsa, Jessica - Sången (i skogen)
Marruschkka:
Härlig skogsrå-känsla. Trolsk ljudbild, sången ypperlig, me like :P
Dividend:
Tack Marrruschka! :)
Skall testa att eq:a fram lite mer bas, annars färdig...
equality:
Oj, oj blir bara bättre och bättre ju mer du jobbar! Kul att du växlar mellan tystare och och kraftfullare partier. Kanske väntade jag på några pianoslingor men det räcker alldeles gott som det är nu också. Kanske krockar oboen något med Jessicas snygga aah:ande vid 02:37? Jag menar oboen är skitsnygg i sig men kanske sång och denna var för sig. Cello, piano i stället? Kanonjobb du och Åsa har lagt ner på denna och helimpad över resultatet! :D :)
Dividend:
Du får gärna plonka lite piano om du vill? :)
Tack skall du ha. Ja oboe-flöjten är lite knepig iom att "kontrapunkten" funkar i mina öron ibland, och ibland inte... ;-/
Skall testa lite :)
Åsa:
:) Kul att det gillas! Det är som P-E sa, det blev lite folkmusik av den ^_^ Jag har ju hört en version till som jag nog faktiskt gillar bättre.. vackert flöjtintro en hel vers tror jag och sången därefter.. men jag gillar den här med..
Navigering
[0] Meddelandeindex
[#] Nästa sida
[*] Föregående sida