Forum > Färdiga produktioner

deadbeat / Compute: Hidden in the Blue

<< < (4/5) > >>

MaxB:
Jag älskar mellotronen och den kan vara såväl sublim som påträngande. Jag gillar den så här i hennes låtar. Men det gjorde inte Josse... B)  Hon hade kunnat gräva guld i USA - Erövrat världen!  :P
[mp3=200,20,0,left]http://www.shivas.se/password/josse/Josse_WeGoForGold_mellotron.mp3[/mp3]
[mp3=200,20,0,left]http://www.shivas.se/password/jossehemlig/_easy-to-begin_morebalancemellotron.mp3[/mp3]
[mp3=200,20,0,left]http://www.shivas.se/password/josse/Josse_WishesUnspoken_mellotron.mp3[/mp3]
Jag har inte gjort några mixningar av hennes låtar bara bjudit på mellotron ovanpå hennes mix. We Go for Gold har spelats in och mixats i en bra studio nånstans men de andra två mixarna står Johan Tilly för.

Clemens:
Tycker detta är kalas! Skulle jag hört den på radio skulle jag gissat att det var någon ny låta med Nina Persson i "The Cardigans" Skulle säkert blivit en mindre hit, fast lite mer arr å finnesser så... Mycket bra jobbat!  :)

SYNTH:
Låter riktigt bra om det instämmer med Clemens! :)

deadbeat:
Oj, jag har missat att folk har skrivit här!
Tack så jättemycket för fina kommentarer :)

Jocke:
Gillar det där disharmoniska - tycker inte musik ska vara för tillrättalagd!^^ Tycker det lirar fint det här - kanske är breaket med trummorna lite långt? Skulle själv gärna se en annan instrumentering men det är jag det och det är ju inte min låt! ;-)

Navigering

[0] Meddelandeindex

[#] Nästa sida

[*] Föregående sida

Gå till fullversion