Forum > Demolåtar

JT - Kickin in

<< < (4/6) > >>

Jay Thomas:

--- Citat från: egghuvud skrivet 20.04.2012, 11:30:24 ---Snygga harmonier. Nästan en låt men lite för många toner. Gillade soundet och lite sång och en elgitarr kunde inte skada  :)

--- Slut citat ---

Tack egghuvud! :)
Sång sökes, två elgitarrer redan på plats. ;)


--- Citat från: Mein skrivet 20.04.2012, 12:47:57 ---Skönt stuk! Håller med om dansbandskaggen dock. Har du inte 70-talspluggen till EZ? Om inte så skaffa! :)

/Mein

--- Slut citat ---

Tack Mein! :)

Har många pluggar till EZ men just den känns inte igen. Ska kollas upp.

Mein:
Tror den heter Vintage...nånting. :)

/Mein

Jay Thomas:

--- Citat från: Mein skrivet 20.04.2012, 14:12:18 ---Tror den heter Vintage...nånting. :)

/Mein

--- Slut citat ---

Hmm, den ska jag ha. Får kollas upp. Tack för tips! :)

Jay Thomas:
Nu finns det en ny version med roligare trummor. :)

MaxB:
Det var inte så här för några år sen!
Nu sitter jag och kopierar musik på en dator från disk till disk och lyssnar samtidigt i en annan dator på din nyaste version här. Det låter pro på ett sätt det inte alls gjorde för några år sen. Du luras så att det låter som det skulle kunna vara nån sån där stor grupp som spelar här i bakgrunden. Shit mannen, tror inte bara man kan skylla på att du har shyssta ljud. Du är lite av en mästare att peta fram de rätta ljuden också.

Navigering

[0] Meddelandeindex

[#] Nästa sida

[*] Föregående sida

Gå till fullversion