Forum > Demolåtar

Yllet - It´s your wedding day

<< < (3/4) > >>

Memphis:
Snyggt. Helt enkelt snyggt.  :wub:

Harmonica mike:
Japp Jon,det låter bra nu.

Rätt diskantigt mixat,men inget som stör.Passar som hand i handsken till dina andra låtar.Allt behöver inte vara så polerat,lite mer live feeling över denna smått "skitiga" mix.Tycker det ger sånglead soundet rättvisa,och helheten är som bekant viktigast.

Skicka inte detta till Japan,för då får vi aldrig mer lyssna på dina alster  :)


Så bra är detta.

Mvh
Micael

Ola:

--- Citat från: Yllet skrivet 18.03.2009, 14:02:38 ---
--- Citat från: Åsa skrivet 18.03.2009, 10:24:29 ---Du har verkligen ditt sound, musiken och din sång. Skulle jag höra din musik på radio skulle jag direkt veta att det var du. Och det är positivt menat!
Riktigt mysig låt det här, allt låter bra tycker jag. Du skrev nåt om att trummorna ev är för diskanta eller att det smäller på för högt när det drar igång, det tycker inte jag. Och lurarna jag lyssnar i på jobbet är ganska vassa. Snygg låt får man lov att säga!



--- Slut citat ---

oooh tack tack, det e fint att man har sitt sound.

Angående låten så verkar det inte vara så många som har något att anmärka på, så då undrar jag om den kan läggas upp under färdiga?

/Jon

--- Slut citat ---


helt klart en toppen låt och toppen prod klart för färdig!
det enda som slog mig var skulle hon gifta sig med prästen?
 :D bara en detalj inget att haka upp sig på

toppen! bra jobbat

MaxB:
Du är som en klar fjällbäck i dina arr och mixarr.  :rolleyes:

cykeln:
Du utsätter oss alltid för såna här nära-skiv-upplevelser
Bra låt - omedelbar melodi som har det där ...
Bra spelat
Luftig och fin ljudbild
och framför allt bra sjunget med fint ljud

Är det månne Runaway Bride som är uppslaget?

Navigering

[0] Meddelandeindex

[#] Nästa sida

[*] Föregående sida

Gå till fullversion