Forum > Färdiga produktioner
Kenneth F - Welcome To India
jay thomas:
--- Citat från: djonas skrivet 08.05.2008, 09:27:39 ---Roligt att höra att man inte pajade låten helt med lite gitarrrunk. :D
--- Slut citat ---
Nope! Grymt imponerad över shredden! Själv har jag kommit upp i 3 toner, i minuten... :o ;)
Dock är grundmaterialet väldigt bra att lira till misstänker jag, så cudos till er bägge! :)
MaxB:
Jag gillade inte det här stycket först. Tyckte inte det lät India på riktigt. Sen lyssnade jag ett antal gånger på det i min mp3-spelare och började gillade det mer och mer för varje lyssning. Jag gillar originalet mycket!
Idag har jag hört den nya versionen, med snabb gitarr. Det är olika karaktär, före och efter Steve Vai:s prägling på låten. ;)
Jag gillar det här resultatet också. Låter proffsigt med ett härligt driv!
Tokai:
jag wailer med huvudet, gör armrörelser inåt, utåt. Kamra Sutra!
Bra gjort Singh! Vilket ljudbibliotek är detta? RA?
Tycker nog att melodislingan inte känns så indisk, snarare lite irländskt. Men vad vet jag om indisk musik :unsure:
Sitaren lyfter.(Variax 6?) Är det djonas?
Kenta K:
Tackar för alla underbara comments!! ;) Roligt med lite spontana samarbeteten. Och samarbetar man med proffsen är det ju inga problem ;)
Edit: OBS! "Sitarslingan" är inte min.
Kenta K:
Om jag bumpar denna kommer alla döda mig då ? :blink:
Edit: Isåfall skiter jag i det asså... :ph34r:
Navigering
[0] Meddelandeindex
[#] Nästa sida
[*] Föregående sida