Forum > Färdiga produktioner
Mountin Killimanjaro
Aettan:
Har kollat tråden och det låter bra som sjutton, inte riktigt min smak i dagsläget dock. Men den illustrerar på ett ganska bra sätt vad min låt/statement/installation handlar om nämligen att ta ett steg bort från det där traditionella "bra" eller hur man ska säga. Jag har blivit lite trött på bra :D missförstå mig inte nu er låt och som den låter är helt OK. Ja det är en ganskla lång tanke bakom min som jag väl kan utveckla om nån orkar läsa men då får man säga till det är ju onödigt att spilla tid.
Plinka:
Hej!
Bra tryck i den här du!
Snygg produktion också!
Men... för mig liknar det här musik! :lol: :P
Aettan:
Tack Plinka det var snällt av dig, ja det är klart att det finns musikaliska beståndsdelar i det här men inget sammanhängande för jag ville ju bland annat beskriva ett kaos eller hur man ska uttrycka det.
Tack igen ha det bra
Fidden:
spännande ljudlandskap. min favoritdel är "a quick word from our sponsor"-delen. lite abstrakt, men charmigt.
Aettan:
Tack ska du ha Fidden den delen var en viktig beståndsdel ett statement eller en protest kanske är ett bätre ord i samanhanget. Jag ville göra mig lite ironisk och förlöjligande över vissa fenomen som tar på tok för stor plats nu för tiden. melodin ni hör från nylon baby guran är dom viktigaste snuttarna av yanke doodle dandy (tror jag den heter i alla fall) Nationalsången och den där cirkus låten.
Navigering
[0] Meddelandeindex
[*] Föregående sida