Forum > Demolåtar
Children´s play
SYNTH:
Tack för att ni lyssnar och era kommentarer! :)
Bussiga barn som synthar JT, allvarligt ska vara lite så fast det går göra bättre förstås. ;)
Jag suger åt era synpunkter och joxa vidare på det.
Marruschkka:
Spännande visuellt, jag ser en stressad förälder som ska iväg till jobbet, och där finns barnen som inte är med i tempot...hur det kontrasterar, detta skulle kunna passa in till något dokumentärprogram om stressade föräldrars vardag.
Eller nåt.
Jag gillar det, det finns en härlig rytmkänsla i detta.
/Marr
Light Head:
Lite syntpunkter från mig..
Skönt sound på slingan/arpen. Pad'en i bakgrunden låter oxo mycket snyggt. Men det är lite för händelselöst. Inget illa menat och monotona låtar kan vara bland de absolut bästa!
Lägg på ett litet blipp efter en stund och öka på med ytterligare blipp, till slut har du ett snyggt arpeggio.
Vill gärna höra en ny version.
Dividend:
Ja slingan är bra, hitta variationer på den kanske? Ett beat skulle funka, men är ooriginellt. Kanske en percussiv djup bas, som mest stöter därnere.
Det framgår inte riktigt vad du vill ha för typ av råd. Jag gillade det inte så mycket, men funkar kanske om du utvecklar projektet vidare.
SYNTH:
Tack för era råd och synpunkter alla! :)
Får slita vidare med det till det blir klart.
Navigering
[0] Meddelandeindex
[#] Nästa sida
[*] Föregående sida