God Jul!
Jag börjar väl då...

2017
Spelade mycket ute på öppna scener mestadels.
Det mesta är dokumenterat:
http://elvshand.shivas.seHade en scen tillsammans med Caroline Williams under en tid innan året som snart gått och halva 2017. Efter det har jag fortsatt spela ensam och tillsammans med olika personer på andra scener, tre-fyra gånger per månad. Närmare jul har jag fokuserat mer på egna nya låtar och att lära mig att spela fler covers, låtar som jag gillar att sjunga och spela.
2018
Vet inte säkert vilken riktning musiken tar mig. Har tankar på att göra fler backingtracks för livescenen och även att öva mycket mer med de pedaler jag har (loop, pitch,körstämmor).
Förutom det blir det mer inspelningar med många instrument och röster. Har inte varit lika aktiv på kr som tidigare år. Kanske blir det ändring på det - om fler vaknar och aktiverar sig.
God fortsättning alla!