Forum > Demolåtar

Plinka -Cherries in the snow

<< < (2/2)

Marsall:
Manna för kropp o knopp..flöjten tillför gott ..inte ta bort..Bara ner i volym och när den lirar så lite sång som sjungs efter flöjttonerna en berättande story om livets mysterium eller nåt..Körerna e check!  B)

Roffe H:
Tycker att körerna är helt ok och snygga, som sagts spara flöjt med mindre volym...skönt stycke hur som helst.
/Roffe H

spacetrucker:
Håller med att flöjten ska vara kvar men ha lägre volym. Skön låt annars ^_^

//space

Dividend:
Ha det skönt i Spanien!
Inledningen låter som nåt jag gjort :D Men så var det inte. Snygga stråk, tycker en oboe skulle passa bättre än flöjten. Annars ned i volym på flöjten, sen släng på lite trummor och bas :)

Har inte så många utvecklingsidéer här, återkommer om jag kommer på något

Väldigt snygga körer från 150 ca. 'Enda klagomålet vore att det händer lite för lite och det är samma ackordsföljd genom hela. :) Men vill du ha det så är det ingen kritik!

Låter väldigt Enigma om hela rasket! Sakralt så man får gåshud. (Första skivan, om du hört den.)

Håkan Nilsson:
Jättehärliga ackord o melodier att varva ned o lyssna på om natten, när man som jag mixat en betydligt skramligare låt.
Egen fin stil på alltihop. Nivåer o sånt fixar du väl sen förstås.

Navigering

[0] Meddelandeindex

[*] Föregående sida

Gå till fullversion