Forum > Demolåtar
Eddi - Oh nonono (musik & sång nu)
Eddi:
Väldigt tidigt utkast. En del av texten är klar dock, melodin kommer nog.
Your begging for trouble
When you talk about the times
We seems to struggle
To another way of primes
Den där j*kla Hay Day appen snor all min tid jag har kommit till level 21 och har massor med kor o grisar o får - jaja massor är det väl inte men de ska matas och grejer ska sås o skördas o blåa mössor ska vävas - hej o hå.
Satte mig i alla fall nån timme med denna ikväll och lägger ut ett nästan lika tidigt utkast som senast men med lite ljud bara för att tvinga mig att välja musiken framför att mata kor.
Har inte en aning om instrumentering men jag tror att versen kan funka nonono.partiet blir nog omgjort. Trummorna är bara en loop så där spar jag en massa kommentarer - men låten i stort kan det gå i den här riktningen?
pxm:
Coolt poem !!!
Väntar ivrigt på tonsättningen....
mvh
Eddi:
--- Citat från: pxm skrivet 05.09.2013, 23:26:04 ---Coolt poem !!!
Väntar ivrigt på tonsättningen....
mvh
--- Slut citat ---
Ok kul... men en sak i taget funderar på om inte sista ordet ska vara crimes istället hm..... :wacko:
Altsax:
Oj, nytt rekord i tidig demo :wub:
Jag skickade iväg en igår, men vågade inte lägga upp den här, lite för tidig
Smaka på den här :)
"På gränsen till himmelen"
Din text har nått som får fingrarna att klia, absolut :)
Your begging for trouble
Talking about times
You and me struggle
like divided primes
/Josef
Marsall:
Det var tidigt,jag ser ingen låt upplagd alls.?. ..
Navigering
[0] Meddelandeindex
[#] Nästa sida