Forum > Demolåtar
HOGGE - The Comeback :o) - Nu får den gå på mix!
egghuvud:
Jodå det kan nog fungera. :)
hogge:
--- Citat från: bjurte skrivet 26.08.2013, 01:34:57 ---Ha-ha !! Du är lika 80:talistisk som mig !! ;)
Bra melodier som appselut håller, kompet och trummorna var kanske lite stökiga, men för tusan, visst håller iden..
Kämpa på nu och ge inte upp...
--- Slut citat ---
Tack Bjurte. Det kanske är 80-tal detta? Vet inte. Men om isåfall tycker jag om 80-talet :P
Jag ska försöka få ordning på detta, och även jag hoppas att lusten nu ska hålla i sig nu.. Tyvärr gör mina risiga prylar det hela lite svårare, men jag får försöka fixa & trixa lite med det där, så att åtminstone inte tekniken blir ett hinder..
--- Citat från: spacetrucker skrivet 26.08.2013, 09:19:11 ---Jo, låten är bra. Jobba vidare på den. Jobba lite med trummorna så blir detta kanon.
// Space
--- Slut citat ---
Tack Space.. Trummorna (med mera) kommer att ses över efterhand..
--- Citat från: Plinka skrivet 26.08.2013, 09:51:53 ---Den här är ju bara...så underbar! :rolleyes:
Nä, men allvarligt, den ÄR underbar, jobba vidare på den det är den/du värd, snygg röst du har förresten! :D
--- Slut citat ---
Åhhh, va gullig Du är.. Tack snälla..
--- Citat från: egghuvud skrivet 26.08.2013, 11:29:23 ---Jodå det kan nog fungera. :)
--- Slut citat ---
Tack. Hoppas Du har rätt :lol:
Marsall:
Ja det är ju inte bara versguran som e mums.. jag diggar även långtons Gurantonerna på reffen" och sången e ju riktigt passande och bra :).. jo en fin 80 tals hit ..tror den kan bege sig riktigt långt ini 2000 talet när den blir klar... B) Några tunga reff körer som hjälper till ytterligare skulle nog smaka gött.. kanske vänta till refräng nr 2 eller 3?..om ett stick är planerat eller nåt? så läge att lägga in körbomben därefter.. Det var bara lite tankar.. Nice work!! :)d
Roffe H:
Välkommen tillbaks, kan man väl nästan säga då...skön låt och fin sång. :D
/Roffe H
Asti:
Du är ju inte det minsta ringrostig! Refrängen här är ju hur snygg som helst!
Gillar också gitarrerna i verserna. Ville kanske haft sången lite torrare i verserna...
Lite variation i form av ett stick kan nog också förstärka.
/Asti
Navigering
[0] Meddelandeindex
[#] Nästa sida
[*] Föregående sida