Forum > Färdiga produktioner
Min Stad. Anders P
Eddi:
--- Citat från: Anders p skrivet 13.05.2013, 10:36:20 ---Visst är det lite Lundelldoft över låten MaxB, och jag diggar ju Lundell så varför inte. Trodde det var en del av grejen att lägga ut musik här, att få synpunkter och tips, eller??.
Helt rätt Jocke, sällan man lyckas helt hundra och ofta nöjer jag mig tyvärr med att komma nära, och i bästa fall som här dvs 90:-).
Jag är väl en av dom som tycker det roligaste är och skriva låten, och är inte något vidare på att prodda den, men visst är det roligt när det låter bra i slutet också.
--- Slut citat ---
Hej Anders P skön låt du fått ihop. Det finns två demorum ett som heter Halvfärdiga och lägger man upp där så är det liksom underförstått att man gärna tar emot förslag till förändringar emedan Färdiga ger en vink om att låten är klappad och klar. Därav tankarna du fått. Jag tycker skallran är lite enerverande och trummorna lite för diskreta - men som sagt skön låt.
Du kan om du vill enkelt flytta ämnet om du tittar längst ner till vänster eller så anger du bara att förändringsförslag är välkomna.
Jocke:
Du Anders! Ge gärna lite respons på andras låtar så ska du se att du får fler kommentarer! :)
MaxB:
--- Citat från: MaxB skrivet 12.05.2013, 10:57:40 ---Lundellska influenser måhända? Är låten helt klar eller vill du ha nån form av synpunkter eller tips på nånting?
--- Slut citat ---
--- Citat från: Anders p skrivet 13.05.2013, 10:36:20 ---Visst är det lite Lundelldoft över låten MaxB, och jag diggar ju Lundell så varför inte.
Trodde det var en del av grejen att lägga ut musik här, att få synpunkter och tips, eller?
--- Slut citat ---
Absolut, eftersom du lagt den under 'Färdiga demon' och inte skrev vilken typ av respons du vill ha frågade jag lite artigt.
Jocke tipsar om att du lyssnar och kommenterar andra låtar också. Då kommer troligen fler att lyssna på din låt.
Vad vill du ha respons på, låtuppbyggnad, mix, ljudkvalité, sångröst, nånting annat?
Navigering
[0] Meddelandeindex
[*] Föregående sida