Forum > Demolåtar

Farbror B - The return of the TummeTott.

<< < (5/7) > >>

equality:

--- Citat från: Jocke skrivet 08.08.2012, 12:23:07 ---Meh... det slutade just som det fångat mitt intresse...!  :o Mera! :)

--- Slut citat ---

Lovande början. Svårt att säga mycket mer.

bjurte:
Tack för alla komentarer!
Och jag förstår att man inte hinner tycka så mycket on låten i sig!!
Det är mer att jag är ute efter att hitta ett "Eget Sound" här ! B)

spacetrucker:
....väntar på mera. Gillas... Hoppas det "brakar loss" lite grand sen i den slutliga låten :D

Space

hogge:
Låter skitskönt... Det lilla som fanns att lyssna på... Behöver Du hjälp med sången? Om Du anser att jag duger så skulle jag gärna ta ton på detta!!!

bjurte:

--- Citat från: hogge skrivet 09.08.2012, 01:16:23 ---Låter skitskönt... Det lilla som fanns att lyssna på... Behöver Du hjälp med sången? Om Du anser att jag duger så skulle jag gärna ta ton på detta!!!

--- Slut citat ---
HAA!!!
Quotad för framtida bevis... ;)
Jodå jag gillar detta och har en i mitt tycke skitbra melodi till den,och soundet börjar utvecklas åt rätt håll..
Tänker inte låta denna glida ner i Hårddisk-avgrunden..
Mään!! Som Tony Irwing säger!!
Det är en hel del kvar innan det är klart att presenteras,måste arra/styra upp upp det lite,då detta bara var en snabb slask
och viktigaste av allt,Det finns ingen Refräng än.. :o
Till denna duger ingen "Det får duga Refräng" nä kanoon ska det vara.. :lol:
Annars tror jag nog att din "Brandsiren" skulle göra sig utmärkt här,tänkte mig en stenhård sång på denna.   B)
Jag tar tänkarmössan på nästa vecka och försöker komma vidare..
Sen får vi se om våra tidscheman passar,skulle vara skoj i alla fall!!

Navigering

[0] Meddelandeindex

[#] Nästa sida

[*] Föregående sida

Gå till fullversion