Forum > Demolåtar

MikaelEdebro - Rovdrift

<< < (2/2)

Marruschkka:
Skön lyssning, stundtals låter det symfoniskt, avkopplande musik med atmosfäriskt sound :rolleyes:

/Marre

Dividend:
Det låter välplanerat och välstrukturerat, varje instrument ger låten en extra nyans. Enda negativa vore att nån enstaka övergång inte låter helt övertygande (går för snabbt?), men jag har inga idéer om hur jag hade fixat det :) Kanske 4 takter av nåt mellanting/stick eller dyl, men man kanske vänjer sig.

Håller med Marre om att det överlag låter symfoniskt och avkopplande. Mixen är hur bra som helst, allt går fram.

Tummen upp!

bjurte:
Inte för att 'tid är pengar',men jag orkar inte lyssna på hela låten i sträck(Vänster öra har ballat ur + förhoppningsvis tillfällig
ljudöverkänslighet OCH skrikand tinitus  :wacko:)
Men jag har lyssnat på detta stycke nu i mindre portioner och gillar vad jag hör,skönt tidsenligt sound och härligt skumma harmisar.
Kanske att jag saknar lite mer melodispel,blir lite mycket komp och improvisation nu,förstår att det är så du vill ha det,men som sagt
en och annan melodislinga skulle smakat,och tid finns ju här..   :lol: ;)

Navigering

[0] Meddelandeindex

[*] Föregående sida

Gå till fullversion