Forum > Färdiga produktioner
Nille - The devil in me
Asti:
Jättefin låt och mycket fint framfört!
Dra ner lite på stråkarna, dom är lite väl starka.
Tycker balansen mellan piano och sång bra!
Det enda jag inte riktigt gillar är det "fladdrande" slutackordet! :)
Låt det sakta klinga ut i stället.
/Asti
Nille:
Nu har jag uppdaterat låten, skalat av stråkarna och slängt det fladdriga ackordet åt skogen=)
spacetrucker:
Jaa, nu e de bättre ^_^
Space
MaxB:
Vilken användbar röst du har! Den har karaktär som jag gillar.
"The tallest man on earth" har en liknande, skön karaktär på rösten. Har du hört honom?
Jag har missat vad du sysslar med och har sysslat med i fråga om musik. Kunde vara intressant att få nån pusselbit! :)
Nille:
--- Citat från: MaxB skrivet 09.11.2011, 21:58:21 ---Vilken användbar röst du har! Den har karaktär som jag gillar.
"The tallest man on earth" har en liknande, skön karaktär på rösten. Har du hört honom?
Jag har missat vad du sysslar med och har sysslat med i fråga om musik. Kunde vara intressant att få nån pusselbit! :)
--- Slut citat ---
Jo ja tror det, en tjejpolare till mig visade honom nån gång på youtube om det är han jag tänker på, men jag minns att det va riktigt bra. ska ta och spana in karlsloken på stört.
Har pysslat med musik i 17-18 år nu, spelat i massa band, gjorde allt för många inspelningar när jag var yngre, gjorde inte så mycket annat på den tiden hehe.
Vart lite studiomusiker och nu skriver jag modern country musik som jag försöker kränga. Men nu verkar ja ha snöat in på helt annan musik.
Kika in min youtube om ni vill, där finns det lite gamla videos jag gjort. www.youtube.com/nillemusic
Navigering
[0] Meddelandeindex
[#] Nästa sida
[*] Föregående sida