Forum > Färdiga produktioner

Försmak av korvgubben del 2/har du slut på kaffet

<< < (3/4) > >>

Eddi:
 B) Ja vad ska man tro - bra lirat.

mahan:
Tjou!
Kan väl hålla med om väl lirandet... utom trummorna ;)
Behövs definitivt ett trumkomp med mera ideér än detta slätstrukna drive. Då kommer åxå själva låten att få en bättre stämning tror jag!

h.  johan

MaxB:
Godmorgon Mahan! Trevligt att se att du är här! Jag instämmer avseende trummandet, saknar nyanser där. I övrigt är det trevligt lir.

fettmule:
Tack för svar, trummorna kommer sist i kön dessvärre. Det ska vara 6 på 4 typ tiiideli tiiideli tiiideli tiiideli tiiideli tiiideli underdelning på rak 4. Jag behåller den här att lira på till allt är klart innan jag kollar på trummorna. Stämningen Cmaj 7 (lite surt  :D) kommer oxå att vara huvudharmonin eller vad man ska säga.

Ha det bra folks

fettmule:
Bumpar lite för att få lite mera input, kanske nån som är sugen på att sjunga lite eller nåt collab välkomnas oxå.

Navigering

[0] Meddelandeindex

[#] Nästa sida

[*] Föregående sida

Gå till fullversion