Forum > Färdiga produktioner
Dividend - Natthymnen
clavinova:
Jag är benägen att hålla med flabb. Gillar också låten väldigt mycket men har svårt att hitta "rätt" ord för feedback. Får väl helt enkelt säga bra jobbat! Vackert stycke!
Dividend:
Jo, men det är kul att folk gillar, suttit tre-fyra kvällar nu och inte fått ihop några stämmro som funkar :(
Men det kommer :) Slänger upp på färdiga sen...
Tack clavinova och lådan.
Kornstad:
Oj vilken skillnad det var nu mot sist jag lyssnade på denna. Jättebra, ömsom vacker, harmoniskt och sedan mäktigt medryckande. Nu är du "over my knowledge" vad gäller komposition och sådant så jag säger bara, mycket bra!!
Jo, förresten...... en endaste lite puttesak som jag reagerade på.
vid 158 på spelaren så känns det nästan som att orkestern tvekar på en ton i temat, vilken blir mycket svagare "tillslag" på än övriga melodin. Men det kanske är tänkt att att skall vara så? Det var iaf vad jag reagerade på. :)
/ Andréas
Dividend:
Tack, Kornstad skall kolla stället du nämnde.
Marruschkka:
Jag har sagt det förut, men säjer det igen. Det här måste vara det tjusigaste stycke du gjort, och du förbättrar hör jag..men snart måste det här vara komplett?
Jag tycker det låter rätt färdigt i mina öron, men det där vet bara du, hur det är med den saken ;) :rolleyes:
/Marre
Navigering
[0] Meddelandeindex
[#] Nästa sida
[*] Föregående sida