Forum > Demolåtar

Chrome: Envy (beautiful) ny version 7/3

<< < (10/10)

Emulator:

--- Citat från: Kornstad skrivet 21.10.2010, 11:28:20 ---Är fortfarande introt som jag tycker bäst om här.
Reagerade nu på att reffen "distar" också. Något som slår över där?

Första versen, texten, felstavning på envied.  Fixa det så kommer låten bli en hit!   ;)

--- Slut citat ---

 :lol:

skall fixa stavningen :D :D Lovar du att det blir en hit ?

Säkert slår något över....skall se över det!

tack för tykk!

hogge:

--- Citat från: hogge skrivet 22.02.2010, 18:20:06 ---Njaee.. Sånt här gillar ju inte jag.. Men för det så kan jag ju tycka till lite.. Sången behöver ju justeras, precis som Du skriver..
Inledningen tycker jag är alltför lång.. Hann nästan stänga av innan sången kom igång..

Låten som helhet är alltför mycket "80-tals-synt-pop" för min smak.. Men refrängen däremot.. Refrängen är en riktig höjdare.. GRYM faktiskt! För mig gör just refrängen att jag står ut.. Men som sagt - jag är ju absolut inte heller Er målgrupp. Men är det så att man är fast i "synt-träsket" (ett skäääämt för bövelen) så gillar man förmodligen detta oerhört..

--- Slut citat ---

Får nog ändra uppfattning om detta.. Tycker att det är jäkligt bra detta.. Jo, faktiskt.. Bra drag trots avsaknaden av distade gitarrer  :P

Emulator:
shit va roligt :)

extra kul eftersom du va lite mer ljum från början :)

Navigering

[0] Meddelandeindex

[*] Föregående sida

Gå till fullversion