Forum > Färdiga produktioner
Crumble Zone - the Constant
equality:
Du får inte vara inaktiv med en sådan talang! Susigt, härligt på alla sätt. Svårt att tänka den i något annat 6/4 eller är det 6/8 och jäddrar vilka snygga stämmor särskilt när ni ligger en helton från varandra.
Emulator:
Lyssnar i tvärgenomrutten laptop, och det skränar och skriker o vibrerar o låter skit, så jag tänker inte ens försöka mig på att analysera mixen :lol:
Däremot är ju låten i vanlig ordning helt underbar. Melankolisk och känslosam, men melodier som fantamig bara du får fram.
Jättebra låt Fidden, verkligen!
Fidden:
Tackar för lyssning och kommentarer. Cymbalproblemet är ett återkommande problem för mig, jag tror det är kroniskt, förmodligen orsakat av för mycket skramlig pop i sena tonåren =)
/f
(ber om ursäkt för min inaktivitet förresten... den har sina orsaker, men jag sparar på dem)
Tokai:
Skitsnyggt. Mycket läckert när stämmorna skär in i varandra.
Får lite vibbar av vad hon nu heter...
Öppen hihatskrammlet eller cymbalen är nog bra; utan det hade det blivit med mindre attityd, men ändå känns det - ja, skrammligt.
Bli aktiv - så KR får ett ännu bättre liv! (Reklamen är sponsrad av Tokai)
Bengan_gbg:
Är det bara jag som tänker Counting Crows här?? snyggt!"!
Edit: det var bara i början....
Navigering
[0] Meddelandeindex
[#] Nästa sida
[*] Föregående sida