Forum > Demolåtar

Henrik - Fjäriln vingad

(1/2) > >>

bow35:
Här är en gammal goding jag pysslar med:

LÅTNAMN: Fjäril vingad
ARTIST/GRUPP: Henrik
GENRE: Visa
LÅTLÄNGD: 2:20
Musik: Bellman
Text: Bellman
INSPELNINGSÅR: våren 2009
FORMAT: mp3

http://www.henriklarssonbauman.com/musik/fjaril.mp3[/mp3]]http://www.henriklarssonbauman.com/musik/fjaril.mp3[mp3=200,20,0,center]http://www.henriklarssonbauman.com/musik/fjaril.mp3[/mp3]

bow35:
Här är ett ny version:
Försöker att slå lite lättare på strängarna den här gången.
[mp3=200,20,0,center]http://www.henriklarssonbauman.com/musik/fjaril2.mp3[/mp3]

Avslappnad:
Bellman i sig har jag inte mycket intresse av men är det inte dags att skaffa dig en liiiite bättre utrustning nu?  :huh: Jag tycker det känns som att du har en glädje i det du gör men det drunknar tyvärr bara i brus och annat skräp som förtar lyssningen rejält, tycker jag. Bättre ljud - bättre upplevelse. Sorry.

Eddi:
Ja Henkan du vill ju slå världen med häpnad så tjacka in lite prylar som får det att låta bra. Mik och Daw och PC eller Mac har du väl så är du där.
Sångrösten har du definitivt och bättre och bättre blir du på gitarr kan vi ju konstatera.
Satsa lite nu för din egen skull om inte annat.
Eko

bow35:
Nu blir jag nästan lite rebell. Ska jag strunta i och skaffa bättre grejjer bara för sakens skull? Eller ska jag ge med mig?  :D

Navigering

[0] Meddelandeindex

[#] Nästa sida

Gå till fullversion