Forum > Demolåtar

Dividend (piano), Elena (violin), Marre (sång) - Du är min vår

<< < (18/25) > >>

bjurte:
Jo så är det,det blir en rätt häfftig volymhopp på refrängen,och då hörs även en del störande kompressorhårda ljud
kanske du skulle prova med lite snällare attack där ?? (Ang. Sången då!)
Annars vackert och helt oklanderligt.

Rattlesnake:
Jag hör ingen riktig fiol på denna. Har du lagt upp rätt version? :unsure:

Marruschkka:

--- Citat från: Rattlesnake skrivet 01.09.2010, 11:26:44 ---Jag hör ingen riktig fiol på denna. Har du lagt upp rätt version? :unsure:

--- Slut citat ---

Snälla Divi, det här är en äldre version :o :D


Den här gjordes i våras..hit nu med den nya verren med den fantastiska ryska violinisten, basta och med omlagd sång som jag är betydligt mer nöjd med :ph34r:;)

/Marre

Dividend:

[mp3=200,20,0,center]http://dragoncolour.com/uploads/DuArMinVar-mix6.mp3[/mp3]

Ojdå.  :blink: Hjärnsläpp upphöjt till 100.  :blink:

Ovan, i detta inlägg, och i trådhuvudet ligger nu rätt version. Tack till rattlesnake och marre för raska öron :)
Nu skall det vara rätt! (Tack till uriah och space för kommentarer på gamla låten! Återkom gärna! ;)

Yllet:
Inte riktigt min bag, men jag tycker det låter kompetent :) Känns som att sången är på väg att sura vid vissa ställen, men lyckas hela tiden hålla sig på rätt sida. Bra uttryck för övrigt. Texten är lite väl "cheezy" för min smak, men det behöver inte betyda att det är dåligt :)

Bra för sin genre antar jag! Bra jobbat.

/Jon

Navigering

[0] Meddelandeindex

[#] Nästa sida

[*] Föregående sida

Gå till fullversion