Forum > Färdiga produktioner

Mr Flinta - Sleeplessness

<< < (6/6)

Stolle:
Jag tycker att det låter väldigt bra och i stort sett klart. Nu när jag lyssnar så märker jag att jag finner den öppna hi-haten, som förekommer på mellanspelet innan vers 2 och 3 (tror jag det är), tar över ljudbilden lite väl mycket. Jag hade nog haft den lite lägre i förhållande till resten av musiken där. Får nästan lite svårt att höra gitarrernas spel första gången (innan vers 2).

flintan:
Ok, ja den kanske tar över lite väl där. Testade att lägga upp den på myspace och där låter ju allt apa men känns ändå som att den här låten blir väldigt dov i jämförelse med annat.

Harmonica mike:
Tjenare.

Jag sällar mig till hyllningskören,det låter riktigt bra detta.Bra låt och schyssta instrumental insatser,sången låter kanon! Bra prestation och fint sound på densamma.

Mvh
Micael

Navigering

[0] Meddelandeindex

[*] Föregående sida

Gå till fullversion