åååååh... Tnx =)
Det är vår studiosångerska som sjunger .. hon är riktigt grym... Jag kommer göra alla fortsatta låtar ihop med henne, för hon sätter allt fort, easy och håller en sjukt bra ton.
Det som nån pratade om autotune / melodyne .. det finns inget sånt.. däremot vill hon ha så hög lyssning när hon sjunger så det är lite läckage från just dom lurarna ... det är det som låter lite grann när bara stråkarna är i början där.
Fan ... tack så sjukt mkt .. för både jag och hon gillar denna låten som fan .. det är kanske svårt att få ut den på nåt sätt pga stilen är ju kanske inte JÄTTEKOMMERCIELL ... men jag älskar låten.. det blir rätt bra ös i den .. Twillight .. i know .. det där med syntharna.. dom måste komma ut mer efter hon sjungt klart.. men det är ju piece of cake.. och basslinen .. det finns 5 st olika basslines till låten, men jag tycker denna ger mest ÖS på nåt sätt... den är rätt komplicerad basslinen i 3 layers just i denna version.. för att få maximalt driv.. lyssna i vanliga hifihögtalare med rätt mkt tryck i .. låter kanon

/Perrra