Forum > Färdiga produktioner

s.å.w.a - a glimpse of your eyes

<< < (6/6)

stensdotter:
Stajo fortsätter att ösa ur sig kärlekslåtar - din brunn verkar vara helt utan botten mannen *ler stort*.
Härlig låt även denna gång.

Bra jobbat av alla inblandade, Åsa du sjunger bra :-) Skulle dock, precis som Marre, vilja höra dig i ett lägre register vid tillfälle. Du har en styrka i det högre registret eftersom du är van vid att röra dig där - det vore spännande att se vad du kan göra längre ner som sagt *ler*.

Aettan:
Skitbra alla inblandade, ännu en stark låt från södern. Herr Stajo är bra på det här, han glider fram i den här gengren lika obehindrat som på sin vindsurfingbräda och det låter bra oxå.

stajo:
MaxB
Jo jag håller ju med dig om instrumenten. Det är väl så det är sedan får man känna sig fram och kanske i framtiden, just nu är jag lite mätt och vill gå vidare med nya spår.
Det var iaf ett väldans skoj samarbete. Tack för kommentarer :).

stensdotter
jag är en jävel på kärlek...  :ph34r:  :D

Aettan
Hehe jo fast i år har jag inte sjösatt brädan så många gånger, börjar bli lite lat, man skall ju rigga och sådant. Försöker få till ett flyt så man kan falla av liksom.

Åsa:

--- Citat från: MaxB skrivet 15.09.2008, 22:36:03 ---
Sånginsatsen är stor och god. Din röst gör sig bra i ett stycke du gillar!

--- Slut citat ---

 :D tack tack! Värmde gott!


--- Citat från: stensdotter skrivet 22.09.2008, 12:00:27 ---
Bra jobbat av alla inblandade, Åsa du sjunger bra :-) Skulle dock, precis som Marre, vilja höra dig i ett lägre register vid tillfälle. Du har en styrka i det högre registret eftersom du är van vid att röra dig där - det vore spännande att se vad du kan göra längre ner som sagt *ler*.


--- Slut citat ---

Tack  :) och ja.. det vore rätt kul att prova sjunga en låt i en lägre tonart.. kanske en lugn låt då, jazzigt eller inte vet jag... Men det är ju upp till låtskrivarna här då, host harkel! Sant som du säger, helt klart bekvämast i högre register där man är van.. men det börjar kännas mer och mer bekvämt även lägre, vilket är väldigt kul! Du får väldigt gärna komma med tips & råd så du vet!


--- Citat från: Aettan skrivet 23.09.2008, 02:52:48 ---Skitbra alla inblandade, ännu en stark låt från södern. Herr Stajo är bra på det här, han glider fram i den här gengren lika obehindrat som på sin vindsurfingbräda och det låter bra oxå.

--- Slut citat ---


tack du! Jag är glad att få vara med, gillar ju stajos låtar  :)

/surfa vidare Stajo :D

Navigering

[0] Meddelandeindex

[*] Föregående sida

Gå till fullversion